Gabinet czynny:
telefon
kontaktowy
Poniedziałek | 15:30 - 18:30 |
Środa | 15:30 - 18:30 |
Czwartek | 15:30 - 18:30 |
Sobota | 10:00 - 13:00 |
.
telefon
kontaktowy
Poniedziałek | 15:30 - 18:30 |
Środa | 15:30 - 18:30 |
Czwartek | 15:30 - 18:30 |
Sobota | 10:00 - 13:00 |
Jednym z największych zagrożeń, które mogą czekać na rozwijające się w brzuchu matki dziecko jest konflikt serologiczny i związana z nim choroba hemolityczna. Gdy się pojawi, organizm matki zaczyna traktować rozwijające się w nim dziecko jak intruza i zaczyna wytwarzać atakujące je przeciwciała. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, w jakich przypadkach może dojść do powstania konfliktu serologicznego, w jaki sposób może on zagrozić dziecku oraz co można zrobić, żeby go uniknąć.
Przygotowanie do zajścia w ciążę obejmuje wprowadzenie zmian w wielu elementach swojego życia. Żeby zwiększyć swoje szanse na szybsze zajście w ciążę, kobiety powinny nie tylko wykonać niezbędne badania w gabinecie ginekologicznym, ale także popracować nad pozytywną zamianą prowadzonego przez siebie trybu życia. Jednym z ważniejszych elementów jest wprowadzenie zmian w stosowanej diecie i zadbanie o to, żeby gwarantowała ona wszystkie niezbędne kobiecie składniki odżywcze i witaminy.
W XXI wieku kobiety coraz częściej odkładają w czasie zajście w ciążę. Na początku chcą się usamodzielnić, zdobyć lepszą pracę, zobaczyć trochę świata oraz zapewnić sobie odpowiednie warunki do wychowywania dziecka. Niestety natura jest bezwzględna i w niektórych przypadkach zajście w ciążę w tak późnym momencie staje się bardzo utrudnione, a w dodatku zwiększa się wtedy ryzyko, że w trakcie ciąży powstaną jakieś problemy. Często jako wiek graniczny wskazywany jest 35. rok życia. Dlaczego?
W trakcie ciąży na kobietę i na rozwijające się w jej ciele dziecko czyha wiele różnego rodzaju zagrożeń. Jednym z największych jest toksoplazmoza, czyli infekcje spowodowane działaniem pierwotniaka Toxoplasma gondii. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, w jaki sposób może dojść do zakażenia toksoplazmozą, jakie mogą być jej objawy oraz w jaki sposób choroba może być groźna dla rozwijającego się płodu.
Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów ginekologicznych jest laparoskopia. Taki zabieg może być wykonany zarówno w celach diagnostycznych, jak i leczniczych, czyli w celu usunięcia jakichś patologicznych zmian zaobserwowanych w kobiecych narządach wewnętrznych. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy laparoskopię ginekologiczną. Wskazujemy, na czym dokładnie polega zabieg oraz jakie są najczęstsze wskazania do jego wykonania.
W ramach diagnostyki ginekologicznej w celu stwierdzenia dokładnego stan zdrowia pacjentki można obecnie wykonać wiele różnorodnych badań. Jednym z nich jest wziernikowanie macicy, czyli będąca tematem naszego dzisiejszego wpisu na blogu histeroskopia diagnostyczna. W jakim celu wykonuje się takie badanie? Na czym ono polega? Jakie są rodzaje histeroskopii?
Niektórzy lekarze często mówią, ze połóg, czyli okres regeneracji po urodzeniu dziecka, jest tak naprawdę kolejnym, czwartym etapem samej ciąży. Trwający często nawet 1,5 lub 2 miesiące połóg wiąże się z przywracaniem stanu organizmu kobiety do stanu sprzed zajścia w ciążę. W tym czasie w organizmie kobiety dochodzi do powstania wielu istotnych zmian, którym mogą towarzyszyć również różnego typu nieprzyjemne objawy i dolegliwości. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, na czym polega połóg i jakie mogą mu towarzyszyć dolegliwości.
W naszym prywatnym gabinecie ginekologicznym w Białymstoku zajmujemy się również ginekologią dziecięcą, czyli diagnostyką, leczeniem oraz przeprowadzeniem konsultacji lekarskich związanych z problemami dotyczącymi żeńskich organów płciowych, oraz chorób intymnych u dzieci. W ramach ginekologii dziecięcej przyjmujemy jednak nie dorosłe już kobiety, tylko dzieci i nastolatki, które najczęściej zgłaszają się do nas wraz ze swoimi rodzicami. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej tłumaczymy, z jakimi problemami najczęściej się w takich sytuacjach mierzymy oraz w jakich przypadkach naprawdę warto jest się umówić ze swoją córką na wizytę kontrolną w gabinecie ginekologicznym.
W trakcie trwania ciąży, żeby mieć pewność, że rozwijającemu się w brzuchu matki dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo i że na pewno w pełni prawidłowo się ono rozwija, konieczne jest wykonywanie określonych badań diagnostycznych. Jednymi z najważniejszych badań są badania ultrasonograficzne, czyli USG. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawiamy dokładny kalendarz badań USG w trakcie ciąży. Wyjaśniamy też, jaki jest cel wykonywania w danych terminach badań USG.
Dla bardzo dużej liczby kobiet wizja zdiagnozowania u nich mięśniaków macicy jest jedną z najgorszych możliwych wiadomości. Tego typu problemy faktycznie dotykają bardzo dużej liczby kobiet, jednak wbrew opinii wielu osób nie musi być to wcale wyrok. Według statystyk z problemem powstawania mięśniaków macicy może się borykać nawet 60 proc. kobiet w wieku pomiędzy 35 a 45 lat. Jest to więc bardzo często występujące zjawisko u kobiet w wieku rozrodczym. Takie kobiety często przed pójściem do gabinetu ginekologicznego w celu zaplanowania dalszego postępowania i leczenia natrafiają w Internecie lub w innych mediach na opinie, że mięśniaki macicy oznaczają koniec marzeń o posiadaniu własnego dziecka i najczęściej w takich przypadkach konieczne jest usunięcie macicy. Nie jest to jednak prawdą!
Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.
Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.