Gabinet czynny:

telefon
kontaktowy

604 962 685
85 732 75 88

Poniedziałek            15:30 - 18:30
Środa 15:30 - 18:30
Czwartek 15:30 - 18:30
Sobota 10:00 - 13:00

USG piersi

USG piersi to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, dzięki któremu możliwe jest ocenienie stanu piersi pod kątem obecności w nich wszelkich ewentualnych zmian. USG piersi pozwala wykryć m.in. guzki nowotworowe i to we wczesnym stadium ich rozwoju.

USG piersi – wskazania

Warto wiedzieć, że każda kobieta, która ukończyła 20 lat, powinna regularnie badać piersi. Najlepiej robić to stojąc przed lustrem z uniesioną jedną ręką i drugą sprawdzać, czy na piersiach nie pojawiły się żadne wyczuwalne zrogowacenia lub guzki. Dobrze również ściskać gruczoły sutkowe, aby sprawdzić, czy nie nagromadza się w nich płyn.

Samobadanie należy wykonywać raz w miesiącu – najlepiej tego samego dnia. Kobiety, które ukończyły 30. rok życia, poza samobadaniem, powinny również wykonywać regularne USG piersi.

USG piersi powinny wykonać kobiety, które:

  • mają niewielki biust,
  • przeszły punkcję sutka,
  • odnotowały w swojej rodzinie przypadki zachorowań na nowotwór piersi,
  • są w ciąży i nie mogą wykonać badania mammograficznego.

Jeżeli szukacie Panie gabinetu ginekologicznego, w którym wykonacie USG piersi, to zachęcamy do kontaktu. Posiadamy nowoczesny i wyjątkowo czuły sprzęt, który wykryje wszystkie zmiany – nawet te najmniejsze. Oferujemy również kompleksową pomoc w leczeniu nadżerki oraz innych schorzeń natury kobiecej.

Zapraszamy!

Aby zapisać się na wizytę bądź konsultacje, prosimy o kontakt pod jednym z powyższych numerów telefonu.

Więcej informacji o lokalizacji gabinetu w Białymstoku w zakładce Kontakt.

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.