Jak radzić sobie z objawami menopauzy?

Kategoria: Blog

Im Park

Klimakterium, czyli przekwitanie to bardzo ważny etap w życiu każdej kobiety. Często z okresem przekwitania są związane nieprzyjemne objawy, w tym m.in. uderzenia gorąca oraz bezsenność, a także obniżenie nastroju.

Terminem „menopauza” określa się ostatnią miesiączkę w życiu kobiety, która poprzedzona jest okresem przekwitania. Niestety, menopauzie towarzyszą skutki uboczne, które skutecznie potrafią uprzykrzyć życie, dlatego warto zwrócić uwagę na właściwą profilaktykę.

Kobiety wchodzące w okres menopauzy powinny szczególną uwagę zwrócić na swoje zdrowie. Lekarze zalecają, aby panie w stadium przekwitania zrezygnowały z używek, a także zadbały o prawidłową dietę i odpowiedni wypoczynek. Bardzo ważną rolę odgrywa również dobre samopoczucie, dlatego w tym okresie szczególnie polecane jest unikanie niepotrzebnych stresów oraz rozpoczęcie uprawiania jakiegoś sportu.

Jeśli zauważyłaś u siebie objawy przekwitania, powinnaś udać się na wizytę do gabinetu ginekologicznego. Lekarz ginekolog wykluczy możliwość innych chorób oraz udzieli porady, jak powinnaś postępować w tym okresie, a w razie potrzeby skieruje Cię do endokrynologa lub innego specjalisty, który pomoże w złagodzeniu objaw menopauzy.