Najczęstsze przyczyny zaburzenia miesiączkowania

Kategoria: Blog

Woman Suffering From Stomach Ache

To, że spóźnia Ci się okres wcale nie musi oznaczać, że jesteś w ciąży – istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na zaburzenie właściwego cyklu menstruacyjnego u kobiet. Niestety w wielu przypadkach temat nadal uchodzi za bardzo wstydliwy, przez co jest pomijany podczas wywiadu przeprowadzanego podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym.

Jednymi z najczęściej spotykanych powodów zaburzenia miesiączkowania są takie przyczyny, jak m.in. wzmożony stres, przemęczenie, a także nadmierny wysiłek fizyczny. Na zakłócenie prawidłowego cyklu menstruacyjnego ma również wpływ zmiana klimatu.

Jeśli w ostatnim czasie mocno schudłaś albo przybrałaś kilka nadprogramowych kilogramów to także może mieć wpływ na zatrzymanie miesiączki.

Jeżeli problem nieregularnych okresów wciąż się powtarza, może to być oznaka zaburzenia prawidłowej gospodarki hormonalnej albo objaw choroby układu rozrodczego. Dlatego powinnaś niezwłocznie wybrać się na wizytę do lekarza ginekologa, który zleci wykonanie niezbędnych badań ginekologicznych i hormonalnych oraz dobierze odpowiednią kurację.